Program do serwisu instalacji fotowoltaicznych

Sprawne zarządzanie zleceniami dla fotowoltaiki

Zarządzanie instalacjami fotowoltaiki

Zarządzasz firmą wykonującą oraz serwisującą instalacje fotowoltaiczne? Twój zakład szybko się rozwija, ponieważ przybywa klientów inwestujących w ekologiczną energię. Jednak wraz z wzrastającą ich liczbą przybywa Ci mnóstwo pracy organizacyjnej oraz papierkowej. Jeżeli poszukujesz oprogramowania, które pozwoliłoby Ci zaoszczędzić czas i pomogło sprawniej zarządzać instalacjami fotowoltaiki, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Serwis Planner to system do zarządzania zleceniami serwisowymi w branży fotowoltaicznej. Dobrze znamy ten segment rynku i wiemy z jakimi problemami najczęściej borykają się klienci:

 • brak prostego sposobu na delegowanie zleceń instalacji fotowoltaicznych,
 • trudności z monitorowaniem bieżących napraw paneli słonecznych,
 • uciążliweprzygotowywanie raportów skuteczności serwisantów,
 • mozolne wystawianie protokołów serwisowych,
 • ryzyko pomyłek w dokumentach sprzedażowych i technicznych,
 • brak dostępu do historii montowanego i naprawianego sprzętu fotowoltaicznego.

Jeżeli doświadczyłeś chociaż części powyższych problemów, to mamy rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie. System Serwis Planner usprawnia obsługę serwisu fotowoltaiki dzięki całemu szeregowi przydatnych funkcji i możliwości.Najważniejsze korzyści z wdrożenia programu do serwisu fotowoltaiki


Oszczędność czasu na powtarzalnych czynnościach

Poprawa jakości obsługi klienta

Przyspieszenie działań serwisantów

Zwiększenie liczby instalacji fotowoltaicznych

Obniżenie kosztów obsługi i wzrost zysków z usług serwisowych

Poniżej przedstawiamy niektóre z kluczowych funkcji - jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, zachęcamy do wypróbowania wersji demo!W tej branży zaufali nam, między innymi:


Co o nas mówią klienci?


Główną zaletą systemu Serwis Planner jest przede wszystkim możliwość porządkowania zadań serwisowych dla farm fotowoltaicznych (PV) – tj. konserwacje, serwisy gwarancyjne czy uruchomienia. Przydzielanie procesów do konkretnych osób zauważalnie zwiększa efektywność pracy oraz umożliwia określenie etapu zaawansowania danych czynności. Rejestrowanie zdarzeń, jak np. modyfikacja ustawień sprzętowych, pozwala prześledzić obecne i archiwalne zmiany. System wyróżnia swobodna konfigurowalność atrybutów – w ten sposób możliwe jest określenie specyfiki obiektów (farm). Dla naszych potrzeb dużą przewagą przy korzystaniu jest także moduł API, który można integrować z zewnętrznym systemem Scada. Podsumowując, system Serwis Planner spełnia nasze oczekiwania w zakresie obsługi farm PV.


Program do serwisu fotowoltaiki - opinie

Łukasz Citko

Coral W. Perkowski J. Perkowski Sp.j.

Rosnąca liczba klientów i zleceń spowodowała, że potrzebowaliśmy narzędzia do kompleksowej obsługi procesów oraz do planowania wizyt. Serwis Planner jako jedyne gotowe narzędzie na rynku spełniało większość naszych wymagań. Ciągły rozwój i możliwość stworzenia dedykowanych rozwiązań powodują, że z każdym rokiem program coraz lepiej się do nas dostosowuje. Jako ogromną zaletę możemy też pochwalić zespół Questy, który zawsze chętnie podpowie i pomoże.


tech-service

Aleksander Szweda

TECH-SERVICE

System pomocny dla koordynatorów serwisu i serwisantów. Intuicyjny, porządkujący dane serwisowe. Współpraca z Questy jest wzorowa, szybka reakcja ze strony pracowników na każdy problem, który jest szybko rozwiązywany. Pracownicy starają się dostosować możliwości systemu do indywidualnych wymagań klienta.


talemax

Adam Marek

Talemax

Polecam bardzo. W skrojonym dla mnie programie Serwis Planner wszystkie dziury zostały załatane. Początkowo moi pracownicy – sprzedawcy i monterzy twierdzili, że system nie jest dobry. Po czasie okazało się, że narzekali, Ci którzy wcześniej doprowadzali do największego bałaganu w planowaniu. Wielkim plusem rozwiązania, z którego korzystam jest wyeliminowanie podwójnych zleceń przypisanych do tego samego klienta. Chcąc zacząć współpracę z programem, trzeba tylko przedstawić jak funkcjonuje nasza firma – od zamówienia towaru po zakończenie montażu, serwisu, transportu, itp. Firma potrafi słuchać i robi to, czego oczekujemy :)


abak

Piotr Majos

ABAK

W stadtraum Systems i w Projekt Parking stawiamy na dokładność, skrupulatność i sprawność w realizowaniu zadań. Serwis Planner pomógł nam zapanować nad zleceniami serwisowymi, a także nad zarządzaniem czasowym dla nowych projektów. Profesjonalne podejście do klienta i elastyczność programistów Questy oraz możliwości rozbudowy programu o istotne dla nas funkcje były kluczowym kryterium podczas wyboru narzędzia tego typu dla naszych spółek. Rekomendujemy program oferowany przez Questy i liczymy na dalsza owocną współpracę.


program dla serwisu elektronarzędzi - opinie - stadtraum

Michał Pietrzak

stadtraum Systems Sp. z o.o.

Z systemu korzystamy na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych, bardzo ułatwia pracę oraz pozwala dbać nad poprawnością obsługi klientów. Ciągłe aktualizacje i otwartość na sugestie z naszej strony pozwala jeszcze bardziej dopasować program do naszych potrzeb. Pracownicy Questy cierpliwie wysłuchują naszych uwag i starają się wprowadzać na bieżąco udoskonalenia.


program do serwisu elektronarzędzi - opinie - Iwanicki Serwis Instalacji

Paweł Iwanicki

Iwanicki Serwis Instalacji

W związku z rozwojem firmy zarząd Ecovend Sp. z o.o. podjął decyzję o wdrożeniu programu Serwis Planner, który miał za zadanie uporządkować procesy obsługi klienta. Wdrożony system przy pomocy profesjonalnego zespołu firmy Questy pełni dzisiaj istotną rolę w codziennej pracy firmy oraz pozwala nam rozwijać biznes i zwiększać jego efektywność bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Szczerze polecam firmę Questy jako godnego zaufania dostawcę rozwiązań informatycznych dla firm.


system dla serwisu elektronarzędzi - opinie -Ecovend

Krzysztof Wolański

Ecovend


Możliwości systemu Serwis Planner:

 • ekspresowe delegowanie zleceń dzięki aplikacji mobilnej,
 • powiadomienia push i SMS - dla pracowników i klientów,
 • łatwy nadzór nad postępami w realizacji zleceń serwisu i montażu fotowoltaiki,
 • pomiar efektywności poszczególnych serwisantów,
 • wygodne generowanie protokołów serwisowych,
 • zarządzanie informacjami o zleceniach, zamontowanych panelach słonecznych i kontrahentach,
 • ułatwienie komunikacji wewnątrz firmowy,
 • szybkie przekierowanie do trasy dojazdu,
 • obsługa magazynów.Serwis Planner jest ciągle udoskonalany. Dokonujemy tego na bazie potrzeb, o których informują nas klienci. Dzięki uważnemu słuchaniu zarówno kierowników serwisu jak i serwisantów, byliśmy w stanie przygotować narzędzie pełnie przydatnych funkcji dla jednych i drugich. Poniżej prezentujemy niektóre z nich.Funkcje dla kierownika:

 • wygodne delegowanie zleceń za pomocą aplikacji mobilnej (np. instalacja fotowoltaiki, naprawa paneli słonecznych, reklamacja),
 • kontrola obłożenia serwisantów zadaniami,
 • pomiar efektywności każdego pracownika,
 • wygodne zarządzanie rozliczeniami za wykonane usługi,
 • repozytorium wiedzy o zleceniach, kontrahentach i zamontowanych instalacjach fotowoltaicznych,
 • szybkie generowanie faktur.

Funkcje dla serwisanta:

 • szybkie wystawianie protokołów serwisowych,
 • automatyczna informacja o nowych zleceniach,
 • rejestrowanie czasu poświęconego na zlecenie,
 • lista wykorzystywanych części i materiałów,
 • dostęp do historii serwisowej danej instalacji fotowoltaicznej,
 • szybkie informowanie kierownika serwisu o zakończonym zleceniu,
 • narzędzie do pobierania podpisu elektronicznego.Dlaczego Serwis Planner?

Stworzony dla serwisów instalacji fotowoltaicznych

Działa na urządzeniach przenośnych (telefon, laptop, tablet)

Intuicyjna obsługa systemu, zarówno w biurze jak i w terenieCRM dla fotowoltaiki


Twoja firma nie tylko serwisuje i montuje, ale również sprzedaje instalacje fotowoltaiczne? Posiada dział handlowy, który aktywnie poszukuje klientów? To świetnie się składa! Serwis Planner możesz połączyć razem z systemem CRM dla fotowoltaiki - Synergius CRM. Umożliwi to Tobie i Twoim pracownikom kompleksową obsługę klientów na jednej platformie - zarówno pod kątem handlowym jak i usługowym. Oferowany przez nas CRM znacznie usprawni pracę działu handlowego. Może to osiągnąć poprzez:

 • automatyzację powtarzalnych procesów
 • ułatwienie przeprowadzania analiz sprzedażowych
 • usprawnienie organizacji pracy

Dowiedz się więcej o systemie CRM dla branży fotowoltaicznej klikając TUTAJ!Załóż bezpłatne konto i zacznij korzystać z systemu już teraz