Oprogramowanie do serwisu sprawdza się nie tylko w dużych firmach

Systemy informatyczne do zarządzania procesami w serwisach urządzeń i maszyn cieszą się ostatnimi czasu rosnącą popularnością. Wraz ze wzrostem zainteresowania tego rodzaju rozwiązaniami, zwiększa się także liczba błędnych tez, jakie wysuwają osoby nie do końca zorientowane w temacie. Jednym z takich mitów, który warto obalić, jest pogląd, jakoby oprogramowanie do serwisu sprawdzało się wyłącznie w dużych firmach. Jest to nieprawda, bo rozwiązania tego typu przynoszą ogromne korzyści również właścicielom małych i średnich serwisów. Najlepszy dowód? Zadowolenie samych właścicieli. Dlaczego więc, prowadząc niewielki serwis maszyn i urządzeń, warto skorzystać z tego typu narzędzia?

Już teraz wypróbuj oprogramowanie do serwisu w Twojej firmie.

Testuj przez 30 dni. Za darmo. Żadnych zobowiązań. Bez podawania karty kredytowej.

Po pierwsze – dla rozległej bazy wiedzy

Faktem jest, że mniejsze serwisy posiadają dużo skromniejszą bazę klientów i realizują mniej zleceń. Nie znaczy to jednak, że są w stanie gromadzić wszelkie informacje w jednym notatniku czy pliku komputerowym. Nawet posiadając kilkunastu klientów, konieczne jest tworzenie dokumentacji, w której znajdują się niezbędne do funkcjonowania serwisu informacje. I jak się okazuje – dokumentacja tego typu może być naprawdę pokaźna, a znajdywanie w niej interesujących nas informacji wcale nie jest najprostsze.

Problem ten nie istnieje z oprogramowaniem do serwisu, w którym zaimplementowano zarówno bazę wiedzy o klientach, jak i o serwisie. Posiadanie takich elektronicznych kartotek, w których wyszukiwanie oraz aktualizowanie informacji jest proste , daje możliwość znacznego przyspieszenia procesów mających miejsce w serwisie. Szybko znajdujemy informacje o kontrahentach, historii transakcji i serwisów danego urządzenia, a także do informacji o samych urządzeniach. Znacznie ułatwia to ich naprawę w przyszłości. Koniec z kilogramami papieru i godzin spędzonych nad znalezieniem interesujących informacji – oprogramowanie do serwisu okaże się niezwykle pomocne, nawet dla właścicieli małych firm.

Po drugie – dla łatwiejszego zarządzania zleceniami

Duże serwisy maszyn i urządzeń to ogrom zleceń, reklamacji i przeglądów. Jednak w małych i średnich firmach pracy, wbrew pozorom, również jest bardzo dużo, a mniejsza liczba zatrudnianych pracowników oznacza, że ryzyko pomyłki jest duże. Dlatego oprogramowanie do serwisu, pozwalające sprawniej i dokładniej zarządzać poszczególnymi zleceniami, sprawdzi się w takich serwisach znakomicie.

Jakie daje korzyści? Przede wszystkim stanowi rozbudowaną bazę zleceń dla wszystkich serwisantów i udostępnia im potrzebne tu i teraz informacje. Umożliwia dzielenie każdego procesu na fazy i tym samym usprawnia jego przeprowadzenie, bo każdy pracownik odpowiadać może za konkretną fazę i w ten sposób praca przebiega dużo szybciej. Możliwe jest dodawanie nowych etapów, przydzielanie pracowników, wyszukiwanie procesów i wiele, wiele innych przydatnych czynności.

Po trzecie – dla perfekcyjnej koordynacji pracy

Odbierając mniejszym serwisom prawo do korzystania ze specjalistycznego oprogramowania, skazujemy je na konieczność stosowania przestarzałych technologii i tym samym nie dajemy im szansy na rozwój. A oprogramowanie do serwisu daje ogromne możliwości w zakresie koordynacji i poprawienia jakości pracy. W jaki sposób?

Umożliwia przydzielanie zadań i zdarzeń do poszczególnych pracowników, powiązywanie ich z konkretnymi zleceniami i tym samym poprawienie skuteczności działania serwisu. Nie trzeba dopytywać poszczególnych pracowników o to, czy mają czas na realizację danego zlecenia, bowiem system daje nam taką informację od razu, a my mamy możliwość skorzystania z tego i przypisania wolnego pracownika do zlecenia, które trzeba szybko wykonać. To proste i skuteczne – również w małych firmach.

Po czwarte – dla lepszej obsługi klienta

Czy mniejsze firmy nie chcą dbać o relacje z klientami? Oczywiście, że chcą i muszą, by pozyskiwać ich coraz więcej. A oprogramowanie do serwisu to narzędzie doskonałe do utrzymywania dobrych relacji z klientem i… zmniejszenia konieczności ciągłego kontaktu z nim. Wszystko dzięki specjalnemu panelowi klienta, który udostępniany jest kontrahentom. Każdy z nich ma własny login i hasło, może po zalogowaniu się zgłosić nowe zlecenie, a także zapoznać się ze statusem tego aktualnie realizowanego. Zważywszy na to, że klient znajduje wszystkie potrzebne mu informacje w systemie, nie musi kontaktować się z pracownikiem firmy – a to oszczędność czasu i pieniędzy dla serwisu.

Pulpit klienta pozwala również łatwiej zawiązywać nić porozumienia z klientem i… zatrzymywać go u nas. Dlaczego? Wszelkie ustalenia z nim zapisują się w systemie, a to znacznie zmniejsza ryzyko tego, że wycofa się on z nich i skorzysta z oferty konkurencji.

Po piąte – dla mobilności, jaką firmie daje oprogramowanie do serwisu

System jest obsługiwany z urządzeń mobilnych, a więc 24h na dobę i przez 7 dni w tygodniu. W praktyce oznacza to stałą dostępność bazy wiedzy, informacji odnośnie nowych zleceń i możliwość koordynowania pracy serwisu również poza godzinami jego funkcjonowania. Albo wtedy, gdy nie ma nas w firmie. A bycie mobilnym daje dzisiaj ogromną przewagę – również na płaszczyźnie biznesowej.

Podsumowując…

Jak więc widać korzyści z oprogramowania do serwisu jest wiele, również dla małych i średnich firm. To inwestycja, która szybko zwraca się nawet wtedy, gdy nie dysponujemy gigantyczną bazą klientów albo setkami pracowników.

Szukasz większego systemu do serwisu? Masz niestandardowe wymagania? Chcesz zintegrować system do serwisu z dużym systemem ERP?

Sprawdź system Aura Business – elastyczne rozwiązanie dedykowane dla wymagających klientów.

Już teraz wypróbuj oprogramowanie do serwisu w Twojej firmie.

Testuj przez 30 dni. Za darmo. Żadnych zobowiązań. Bez podawania karty kredytowej.

Informacje

  • O nas
  • Kontakt
  • Bezpieczeństwo
  • Nowości
  • Klienci
  • Case Studies
  • Finansowanie
  • FAQ
  • RODO
  • Dla Partnera

Na początek

Wiedza o serwisie

Integracje