8 korzyści programu do serwisu

Nawet najbardziej profesjonalni pracownicy, zaopatrzeni w najlepsze narzędzia, mogą stracić kontrolę. Dzieje się tak, gdy zadań jest zbyt wiele, a organizacja działania serwisu nie znajduje się na odpowiednim poziomie. Dlatego też wdrożenie odpowiedniego oprogramowania, poszerzającego możliwości działania serwisu i obsługi klienta jest opcją coraz częściej wybieraną przez przedsiębiorców. Jakie są korzyści programu do serwisu i czy rzeczywiście wdrożenie takiego rozwiązania jest opłacalne?

Sprawdź korzyści w praktyce. Wypróbuj Serwis Planner.

Darmowe testy przez cały miesiąc. Bez zobowiązań. Bez karty kredytowej.

Łatwiejsze zarządzanie procesami

Częstym problemem w pracy serwisu jest duża ilość zleceń. Przytłaczają one szczególnie wtedy, gdy zarządzanie nimi nie jest takie, jak powinno. Jedną z najważniejszych korzyści programu do serwisu jest to, że umożliwia znaczne usprawnienie zarządzania zachodzącymi procesami, a co za tym idzie – poprawienie standardów w zakresie obsługi klienta.

System błyskawicznie udostępnia użytkownikom wszelkie informacje dotyczące zleceń, reklamacji i przeglądów. Pozwala w łatwy sposób dotrzeć pracownikowi do przydzielonych mu zadań i znacznie ułatwia zarządzanie poszczególnymi fazami realizacji zlecenia. Konfiguracja etapów jest prosta i szybka, więc nie powoduje przestojów w pracy serwisantów.

Usprawnienie pracy serwisu

Równie istotną korzyścią programu do serwisu jest jego elastyczność w zakresie przydzielania pojedynczych zadań pracownikom, porządkowania poszczególnych prac i ustalania ich właściwej kolejności. Mówiąc prościej – każdy pracownik ma dostęp do swojego kalendarza i spisu zadań, dlatego wie, jakie prace musi wykonać. Pozwala to na zachowanie porządku i sprawne działanie serwisu.

Co więcej – system jest również bardzo czytelny, np. informując za pomocą kolorów, który z pracowników jest wolny lub zajęty w danym terminie. Pozwala także kompleksowo zarządzać uprawnieniami serwisantów.

Baza wiedzy o serwisie

Wśród najważniejszych korzyści programu do serwisu znajduje się również możliwość stworzenia bazy danych serwisowanych urządzeń, przyporządkowanie ich do poszczególnych klientów, a nawet nadanie im specjalnego numeru seryjnego. Możliwe jest też stworzenie historii działań podjętych na danym urządzeniu. Dzięki temu pracownik przy kolejnej naprawie może szybciej odnaleźć źródło problemu. Przypisanie urządzeniu specjalnych atrybutów ułatwia natomiast jego późniejsze wyszukanie.

Możliwość tworzenia takiej bazy wiedzy i jej aktualizowania sprawia, że pracownicy szybko odnajdują określone informacje, po czym mogą wykonać odpowiednie czynności.

Baza wiedzy o klientach

Systemy do zarządzania serwisem pozwalają na usprawnienie obsługi klienta, poprzez rozbudowaną bazę wiedzy, w której gromadzone są informacje o kontrahentach, zleceniach zrealizowanych w przeszłości, a także działaniach, które należy podjąć teraz lub w przyszłym terminie. Wystarczy wpisać nazwę/nazwisko klienta, by błyskawicznie odnaleźć całą jego historię – to znaczne ułatwienie np. w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy jakiejś informacji, np. podczas rozmowy z klientem.

Do korzyści programu do serwisu zalicza się w tym wypadku również zarządzanie uprawnieniami pracowników. Możemy dzięki niemu zdecydować, który z serwisantów będzie miał dostęp do całej bazy lub określonych klientów. Pozwala to zabezpieczyć się przed utratą ważnych danych.

Współpraca z innymi systemami

Bardzo istotną zaletą jest również możliwość zintegrowania systemu z oprogramowaniem handlowo-magazynowym. Integracja umożliwia automatyczne importowanie faktur, dokumentów magazynowych czy też informacji dotyczących określonego zlecenia. Integracja z systemami, takimi jak: Subiekt GT, Symfonia Handel, Comarch Optima, Wf-Mag, pozwala na poprawę szybkości oraz efektywności prowadzonych działań serwisowych.

Funkcjonalny panel klienta

Jak wiemy, Internet to komunikacyjna potęga, a jego możliwości w tym zakresie zostały również wykorzystane w programie do serwisu. Rozbudowanie go o intuicyjny panel klienta pozwoli kontrahentom logować się oraz rejestrować zgłoszenia. Z takiego panelu klient dowie się również na jakim etapie są działania serwisowe, w związku z czym nie musi dzwonić i tracić czasu – swojego i serwisantów. Znacznie usprawnia to obustronną komunikację.

Mobilność

Spośród wielu korzyści programu do serwisu warto wspomnieć o tym, że może być obsługiwany zdalnie, przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Daje to pracownikom dostęp do panelu przed 24 h/dobę i 7 dni w tygodniu!

Szybkość i prostota obsługi

Poza funkcjonalnością, trzeba też powiedzieć o czysto technicznych aspektach funkcjonowania systemu. Jest szybki, intuicyjny i bezproblemowy w działaniu — bez względu na urządzenie, z którego się go obsługuje. Nauczenie się nawigowania po poszczególnych elementach interfejsu, a także wykorzystania określonych funkcji nie jest trudne, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy problemów, można skorzystać z pomocy technicznej.

Co jeszcze? Wersja demonstracyjna – jeżeli nie chcesz inwestować w ciemno i chcesz przekonać się, jak to działa, masz możliwość pobrania okrojonej wersji oprogramowania!

Szukasz większego systemu do serwisu? Masz niestandardowe wymagania? Chcesz zintegrować system do serwisu z dużym systemem ERP?

Sprawdź system Aura Business – elastyczne, dedykowane rozwiązanie dla klientów, którzy oczekują więcej.

Sprawdź korzyści w praktyce. Wypróbuj Serwis Planner.

Darmowe testy przez cały miesiąc. Bez zobowiązań. Bez karty kredytowej.

Informacje

  • O nas
  • Kontakt
  • Bezpieczeństwo
  • Nowości
  • Klienci
  • Case Studies
  • Finansowanie
  • FAQ
  • RODO
  • Dla Partnera

Na początek

Wiedza o serwisie

Integracje